Acıbademli Çilekli Tart Tarifi

Acıbademli Çilekli Tart Tarifi

Yazar -
0 1802

Acıbademli Çilekli Tart Tarifi Malzemeleri

Tart hamuru için

  • 500 gram un
  • 300 gram yumuşak margarin (tereyağı da olur)
  • 1 adet yumurtanın beyazı (akı)
  • 150 gram pudra şekeri
  • 1 paket vanilya

Bademli hamur için

  • 110 gram kabuksuz badem
  • 110 gram toz şeker
  • 90 gram yumurta akı (takriben 3 Yumurtadan)

Acıbademli Çilekli Tart Nasıl Yapılır

Bir kaba 500 gr un, oda sıcaklığında yumuşamış margarin, 1 yumurtanın beyazı, 150 gr pudra şekeri ile 1 vanilya konularak el yordamıyla güzelce hamur kıvamına gelecek şekilde yoğuruyor.

Yoğurma işlemi tüm tart hamuru malzemeleri bir birine geçecek şekilde olmalı. Bu karışımı dinlendirmek üzere kenara alıyoruz.

Bir başka kapta 110 gram çekilerek toz haline getirilmiş badem, 110 gram toz şeker ve 90 gram yumurta akı hafif ateşte şeker eriyinceye dek ateşte karıştırılarak pişirilir.

Pişince soğuması için bir kenara alınır.

Tart hamuru yarım santim kalınlığında açıyoruz ve bir su bardağının ağzı ile yuvarlak yuvarlak kesiyoruz. Acı bademli hamur varsa sıkma torbasına doldurularak veya kaşıkla yuvarlak kestiğimiz tart hamurunun üzerine ortası boş kalacak şeklinde bir küçük parmak yüksekliğinde sıkılır veya kaşıkla konur. Çatalla çizgi izi yapabilirsiniz.

Fırınımızı önceden 180 derecede ısıtıp hazırladığımız kurabiyeleri pişiriyoruz. Arada kontrol etmeyi unutmayın yanmasın.

Fırından çıkartıp soğumaya bıraktığımız Kurabiyelerin üzerine kremşanti ve üzerine taze çilek, muz, frambuaz ile süsleme yapabilirsiniz.

Bu Tatlı Acıbademli Çilekli Tartlar sevdiklerinizle birlikte Afiyet Olsun.

acibademli cilekli tart tarifi
acibademli cilekli tart tarifi

Not: Hamurunu iyi yoğurup dinlendirirken üzerini bir bezle örtün. Beş çayında ve kahve keyfinde lezzetine doyum olmayacak Acıbademli Çilekli Tart Tarifi Nasıl Yapılır ile hazırladığınız turtanız hep yanınızda.

Kalan Acıbademli Çilekli Tart saklama kabına koyarak sevdiklerinizle birlikte uzun süre tüketebilirsiniz. Bu Kolay Acıbademli Çilekli Tart Tarifinin yapılışını dostlarınızla paylaşın.

Benzer tarifler

Ramazan Tatlısı

0 1554
Kolay Süp Tarifi

0 1200
Burma baklava yapılışı;

0 1454
Sodalı Islak Kek Tarifi Yapılışı

0 1579
Acıbademli Çilekli Tart Tarifi Acıbademli Çilekli Tart Tarifi

Yorum Yok

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.