Alkolsüz Mojito Nasıl Yapılır

Alkolsüz Mojito Nasıl Yapılır

Alkolsüz Mojito Tarifi

Sıcak yaz günlerinde gazlı içecekler yerine evde hazırlayacağınız soğuk içeceklerden bir tanesi Alkolsüz Mojito hazırlanması kolay,

Alkolsüz mojito tarifi için evdeki malzemelerle yapabileceğiniz nefis soğuk bir içecektir, mojito ev yapımı ve pratiktir.

Mojito Malzemeleri;

  • 1 Adet Limon
  • 10-12 Taze Nane Yaprağı
  • 2 Yemek Kaşığı Esmer Şeker (İsteğe bağlı az veya çok)
  • 1 Maden Sodası
  • Buz kırıkları

Alkolsüz Mojito Yapımı;

Önce Limon ve Nane Yapraklarını yıkayalım, yıkadığımız malzemeleri suyu süzülsün. Artık Alkolsüz Mojito yu hazırlamaya başlayabiliriz 5 dk hazır.

Öncelikle Limonu 6 eşit parçaya bölüp, 4 parçasını kenara ayırın. Kalan 2 Limon parçasını küçük küpler halinde doğrayalım. Geniş ağızlı büyük bir bardağın içine küp küp doğramış limonları koyun. Bu limonları üzerine esmer şeker ve nane yapraklarını ilave edip bir karıştırıcı ile hafifçe bardak içindekileri ezin.

Artık buz kırıklarını bardağımız yarısından fazlasını kaplayacak şekilde bardağımıza dolduralım. Son olarak,

Bu malzemelerin içine maden suyunu ilave edelim, tekrar çok az karıştıralım. Alkolsüz Mojitomuz neredeyse hazır, Hazırladığımız Mojitoyu ince limon dilimleri ve Nane yaprakları süsleyelim.

alkolsüz mojito
alkolsüz mojito

Bu besleyici ve serinletici Alkolsüz Mojito, 4 mevsim içebileceğiniz ev yapımı sağlıklı Alkolsüz Mojito gazsız içeceğimiz hazır.

Afiyet olsun.

Benzer tarifler

Vişne Kompostosu Yapılışı

0 182
Armut Hoşafı Tarifi

0 1074
doğal limonata tarifi

0 1213
cacık nasıl yapılır

0 1362
Alkolsüz Mojito Nasıl Yapılır Alkolsüz Mojito Nasıl Yapılır